O marce Maxell

Maxell Europe Ltd jest spółką japońskiej grupy Hitachi Maxell Ltd.
Hitachi Maxell Ltd. jest wiodącym producentem nośników danych takich jak taśmy magnetyczne, dyski optyczne i baterie litowo-jonowe, baterie wielokrotnego ładowania, mikro baterie oraz suche baterie alkaliczne. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia w produkcji wiodących nośników do zapisu danych oraz baterii przeznaczonych zarówno na rynek konsumencki jak i profesjonalny.
Od rozpoczęcia działalności w 1960 roku, firma Hitachi Maxell Ltd. buduje swą międzynarodową reputację opartą na doskonałej jakości i niezawodności innowacyjnych baterii i cyfrowego zapisu stosowanych w nowoczesnych urządzeniach mobilnych i multimedialnych. Jest również liderem w dziedzinie nośników pamięci i baterii zarówno w kraju jak i za granicą.
W chwili obecnej firma Maxell jest pionierem zasilaczy współczesnych urządzeń mobilnych i multimedialnych wyposażonych w rozwiązania „AIR VOLTAGE” w zakresie bezprzewodowego ładowania typu AirStash® – pierwszego i jedynego na rynku bezprzewodowego dysku typu flash, odtwarzaczy multimedialnych, nośników pamięci, słuchawek, płyt DVD wielokrotnego zapisu oraz dysków optycznych wielokrotnego zapisu.